ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

آرنج بند

گاهی ممکن است به دلیل بلند کردن جسمی سنگین، پیچاندن پر قدرت اجسام و لباس، استفاده مداوم و طولانی مدت از کامپیوتر، بودن در معرض اثرات ویبره ها و لرزش های مداوم بر روی دست (مثل کار با بیل مکانیکی) و گاهی هنگام فعالیت های ورزشی دچار کشیدگی یا ضرب دیدگی در ناحیه آرنج شویم. این امر موجب ایجاد درد در خارج از ساعد و آرنج می شود. بیشتر ورزش هایی که باعث ایجاد چنین دردی می شوند عبارتند از: اسکواش، بدمینتون، بیسبال، تنیس و گلف. بنابراین این افراد باید آرنج بند مناسب خود را تهیه کنند.

 آرنج بند طبی چیست؟


یکی از تجهیزات پزشکی است که محافظت کننده و فیکس کننده آرنج برای کاهش دردهای ناشی از صدمات،  مانند صدمات ورزشی می باشد. همچنین گاهی تسکین دهندۀ دردهای مفصلی ناشی از سایش استخوان ها، روماتیسم و آرتروز است. هدف استفاده از این وسیله، ایجاد محدودیت در دامنه حرکتی آرنج در موارد حاد شکستگی است. در دو نوع الاستیک (پارچه ای کشی) و سخت (مدرج و دارای تنظیم کنندۀ سایز) موجود است. 

فواید استفاده از آرنج بند طبی


آرنج بند با کاهش فشار بر روی تاندون و محدود کردن حرکات آرنج، به کم شدن درد های این قسمت کمک می کند. این روش به دلیل اینکه به جراحی نیاز ندارد، بسیار کم خطر تر و  بدون عوارض می باشد. در برخی از آرج بند ها که مناسب دوچرخه سواران می باشد، قابلیت شبرنگی وجود  دارد که به بهتر دیده شدن فرد در شب، توسط راننده ها کمک می کند.

انواع آرنج بند طبی و کاربرد هر یک از آنها؟


آرنج بندهای الاستیک یا کشی مخصوص بیماری های آرنج ضعیف و ارزان تر از آرنج بندهای طبی مدرج می باشند؛ آرنج بندهای ورزشی نیز بیشتر از این نوع هستند. اما آرنج بند های سخت در اکثر مواقع خاصیت ضد ضربه بودن دارند و نیز محدودیت بیشتری در حرکت مفصل آرنج ایجاد می کنند. کاربرد ورزشی این نوع آرنج بند، مخصوص موتور سواران و دوچرخه سواران حرفه ای و اسکیت بازان  می باشد.

ویژگی های یک آرنج بند ورزشی خوب


1.    دارای بندهای سایز شونده باشد. 
2.    دارای منافذی باشد که گردش هوا را ممکن سازد تا از عرق کردن و بو گرفتن جلوگیری کند.
3.    ضد حساسیت و مناسب با آناتومی آرنج باشد.
4.    دارای الیافی با قابلیت ضد رطوبت بالا داشته باشد.
5.    ضد سایش در ناحیه آرنج و ساعد، دارای پد مقاوم در برابر ضربه  باشد.
6.    به سادگی بسته شود.
7.    قابل شستشو باشد .

طریقه بستن آرنج بند طبی


آرنج بند های الاستیک:
طریقه بستن پیچـیده ای ندارد و به صورت ساده و یکسر، دست داخل آن می رود و روی ناحـیه آرنج متوقف و تنظـیم می شود. 
آرنج بند های مدرّج:
باید بعد از پوشیدن، تنظیم سایز آنها متناسب با اندازه و زاویه مطلوب آرنجتان صورت گیرد که به این کار بهتر است تحت نظر پزشک باشد. بهتر است برای باز و بسته نکردن بی دلیل، از روی لباس بسته شود.

نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا