ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

بهداشت جنسی

کاندوم

یک غلاف لاستیکی نازک که در هنگام مقاربت جنسی به عنوان پیشگیری از بارداری یا محافظت در برابر عفونت روی آلت تناسلی مرد یا داخل واژن قرار می گیرد و هدف آن جلوگیری از از ورود اسپرم به واژن و محافظت در برابر تبادل بیماری های مقاربتی است که از طریق روش های مختلف تماس جنسی بدست می آید.

کاندوم چیست و چگونه کار می کند؟

کاندوم کیسه های کوچک و نازکی است که از لاتکس (لاستیک) ، پلاستیک (پلی اورتان ، نیتریل یا پلی ایزوپرن) یا پوست بره ساخته شده و در حین رابطه جنسی آلت تناسلی شما را پوشانده و  مایع  اسپرم را جمع می کند. کاندوم از ورود اسپرم به واژن جلوگیری می کند ، بنابراین اسپرم نمی تواند با تخمک ملاقات کند و باعث بارداری شود.

کاندوم همچنین با پوشاندن آلت تناسلی مرد مانع از ابتلا به بیماریهای مقاربتی می شود که از تماس با مایع منی و مایعات واژن جلوگیری می کند و تماس پوست با پوست را که می تواند عفونت های منتقله از راه جنسی را گسترش دهد محدود می کند.
اولین استفاده از کاندوم توسط انسان به سال 1564 و اولین استفاده از کاندوم لاستیکی در سال 1855 و اولین استفاده از کاندوم لاتکس در حدود سال 1920 بر می گردد.

کاندوم را می توان به دو نوع تقسیم کرد:

 1. کاندوم زنانه
 2. کاندوم مردانه

 با فرض استفاده صحیح هر بار ، میزان موثر پیشگیری از بارداری کاندوم های زنانه حدود 95٪ و کاندوم های مردانه حدود 98٪ است.

 

کاندوم مردانه 

کاندوم مردانه یک غلاف نازک است که بر روی آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ قرار می گیرد.کاندوم های مردانه یک فرم موثر و ایمن برای جلوگیری از بارداری محسوب می شود. استفاده از کاندوم مردانه نسبت به کاندوم زنانه رایج تر است و تنوع در کاندوم مردانه بالاست .

کاندوم مردانه

نحوه استفاده از کاندوم مردانه

 1. برای جلوگیری از پاره شدن مواظب لوازم تیز و همچنین ناخن باشید.
 2. قبل از نزدیکی،حتما از کاندوم استفاده نمایید زیرا ترشحات تولید شده در مراحل اولیه نعوظ ممکن است شامل اسپرم و همچنین باکتری های بیماری زا باشد.
 3. هوای باقیمانده در کاندوم باعث پارگی کاندوم می شود.برای جلوگیری از احتمال پارگی ، از انگشت شست و انگشت اشاره خود به آرامی هوای جیب جلوی کاندوم را خارج کرده و سپس کاندوم را بر روی آلت تناسلی مستقر قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که انتهای پیچ خورده کاندوم در بیرون قرار گرفته است.
 4. در حالی که قسمت جلویی کاندوم را فشار می دهید ، کاندوم را به آرامی دراز کنید تا کل آلت تناسلی مرد را با دست دیگر بپوشانید. اطمینان حاصل کنید که کاندوم در حین رابطه محکم بر روی آلت تناسلی قرار گرفته است ؛ اگر کاندوم تا حدی لغزید ، فوراً آن را در جای خود قرار دهید. در صورت لغزش کاندوم ، قبل از ادامه رابطه جنسی ، بلافاصله آلت تناسلی مرد را برداشته و کاندوم جدید قرار دهید.
 5. پس از انزال ، بلافاصله در حالی که آلت تناسلی در وضعیت نعوظ است ، با دستان خود پایین کاندوم را فشار دهید و پس از برداشته شدن کامل آلت تناسلی مرد ، کاندوم را خارج کنید. از تماس آلت تناسلی مرد و کاندوم خودداری کنید. هر کاندوم فقط یکبار قابل استفاده است. کاندوم های استفاده شده را در حوله های کاغذی بپیچید و آنها را در سطل آشغال قرار دهید.
 6. کاندوم ها را دور از حرارت، نور و رطوبت نگهداری نمایید تا لاتکس کاندوم خاصیت خود را از دست ندهد و با نزدیکی پاره نشود.
 7. قبل از استفاده از کاندوم به تاریخ انقضای آن توجه نمایید و از مصرف کاندوم های تاریخ گذشته و یا کاندوم هایی که چسبناک و یا شکننده اند خودداری نمایید.

 

کاندوم زنانه

این وسیله مختص زنان است و هدف اصلی آن جلوگیری از انتقال بیماریهای آمیزشی و پیشگیری از بارداری است.کاندوم های زنانه به FC  نیز مشهور هستند به عنوان جایگزین برای کاندوم های مردانه استفاده می شوند.دراصطلاح کاندوم های مردانه را پوشیدنی و کاندوم های زنانه را وارد کردنی یا قرار گرفتنی می نامند.

برای استفاده از این وسیله زنان باید قسمت خارجی واژن را از هم باز کنند. برای سهولت در انجام اینکار می‌توان از روان کننده واژن استفاده کرد. کاندوم زنانه عمدتا از پلاستیک پلی اورتان ساخته شده است . کاندوم زنانه یک غلاف نرم،متوسط و شفاف و مقاوم در برابر سایش است ، طول آن حدود 17 سانتی متر است و ضخامت آن  0.42-0.53 میلی متر است  در واقع این نوع کاندوم نسبت به کاندوم مردانه بلندتر و دارای تعداد حلقه های بیشتری استو این وسیله باید به آرامی در داخل واژن قرار گیرد سپس با استفاده از انگشت اشاره تا جایی که امکان دارد در واژن فرو رود. باید اطمینان حاصل شود که این وسیله به درستی در واژن قرار گرفته است و تاب نخورده است.

پس از اتمام رابطه جنسی وقتی زن هنوز دراز کشیده است باید این وسیله را خارج کند. هرگز در حالت ایستاده این وسیله را از واژن خود خارج نکنید!

کاندوم زنانه

انواع کاندوم 

این وسیله، همانند محصولات دیگر جنسی، دارای انواع مختلفی است و هریک از آنها بخشی از نیازهای جنسی افراد را پوشش می‌دهند. در ادامه به معرفی انواع این محصول می‌پردازیم.

کاندوم ساده(اصلی/استاندارد)

هیچ چیز خاصی در این مورد وجود ندارد، فقط همان کاندوم‌های معمولی لاتکس که می‌شناسید. آنها معمولا حاوی روان‌کننده‌ی بر پایه‌ی آب هستند و مانند بیشتر انواع کاندوم موجود در این فهرست انواع کاندوم ، در اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند.کاندوم ساده پوششی پلاستیکی است و در آن از هیچ روشی برای ایجاد تحریک بیشتر در زنان و یا به تعویق انداختن زمان انزال در مردان استفاده نشده است. این وسیله آلت تناسلی مردان را پوشش می‌دهد و تنها خاصیت آن جلوگیری از انتقال بیماریهای مقاربتی مانند زگیل تناسلی، ایدز، هپاتیت نوع سی، عفونتهای جنسی و یا پیشگیری از بارداری است.

بسیاری از افراد سادگی و کلاسیک بودن محصول را نشان اصالت و کیفیت میدانند. این مسئله در مورد کاندومها نیز نسبتاً برقرار است. کاندومهای ساده و کلاسیک همانطور که از نامشان پیداست، صرفاً برای افزایش لذت، ایمنی و جلوگیری از بارداری ساخته میشوند.

کاندوم تاخیری

دراین وسیله از مواد بی‌حس کننده‌ای مانند بنزوکائین و لیدوکائین استفاده می‌شود. بنزوکائین ماده‌ای ژل مانند است که در داخل این محصول قرار می‌گیرد و با گرما فعال می‌شود. در برخی از این محصولات از ماده لیدوکائین استفاده می‌شود. این دارو سطح داخلی کاندوم را پوشش می‌دهد و زمان انزال را به تعویق می‌اندازد. این داروها کاملا بی‌رنگ و بی‌بو هستند. کاندوم های تاخیری از انواع پرطرفدار در ایران هستند.استفاده از آنها همانطور که از نامشان پیداست برای ایجاد تاخیر در انزال است. درون این کاندوم همانطور که گفتیم به موادی آغشته است که معمولا در کمتر از ده دقیقه پس از  پوشیده شدن کاندوم بر روی آلت، ایجاد بی حسی نسبی میکند. این بی حسی، بر حسب کیفیت کاندوم می تواند تا نیم ساعت موثر باشد.

کاندوم تاخیری

کاندوم خاردار

شاید اصطلاح خار چندان برای توصیف این طرح مناسب نباشد.این کاندوم ها برجستگی هایی دکمه مانند و منظم دارند. ابعاد و فواصل این برجستگی ها حسب برند محصول متفاوت است.

کاندوم های خارداربرای تحریک بیشتر دستگاه تناسلی زن و لذت بیشتر از رابطه جنسی مورد استفاده قرار می گیرند. کاندوم های خاردار ظاهرا برای مرد هائی مناسب است که فکر می کنند آلت تناسلی کوچکی دارند و نمی توانند شریک جنسی خودشان رو بخوبی ارضاء کنند و با استفاده از کاندوم خاردار میخواهند که احساس رضایت بیشتری به شریک جنسی خودشان بدهند. کاندوم خارداردر مواردی که زن مایل به دریافت تحریک بیشتر و خشن تری باشد استفاده می شود. استفاده بیش از ۵ دقیقه در روز و ۲ بار در هفته می تواند سبب بیماری های عفونی بدنبال زخمی شدن واژن گردد. در کل برای افراد جوان نیازی به استفاده از این نوع کاندوم نیست.

 

 

کاندوم خاردا

کاندوم ترکیبی

این کاندوم‌ها همانطور که از نامشان پیداست طرح شیار و خار را به اشکال مختلف ترکیب می‌کنند. اینکه کدام ترکیب برای شما مناسب است یک تجربه حسی و منحصر به فرد است.کاندوم ترکیبی حاوی مواد روان کننده است و با مرطوب کردن واژن از بروز درد در حین رابطه جنسی جلوگیری به عمل می‌آورد. این وسیله دارای خارها و شیارهای است و زنان را به اوج لذت جنسی می‌رساند. سطح داخلی این وسیله پوشیده از مواد موثره تاخیری مانند بنزوکائین است که از انزال زود رس جلوگیری به عمل می‌آورد و با به تعویق انداختن زمان انزال، لذت جنسی مردان را افزایش می‌دهد.

کاندوم ضد حساسیت

این کاندوم ها برای کسانی که به مواد کاندوم حساسیت دارند یا پوستشان حساس است ایده‌آل است. این نوع  کاندوم از لاتکس بسیار نازک تهیه شده است. همینطور این کاندوم ها باعث از بین بردن قارچ ها و باکتری ها اطراف آلت و واژن می شود و حساسیت را کم می کند. 

کاندوم عروسکی فانتزی(کاندوم فضایی)

فاندوم (Fundom) یا کاندوم عروسکی (Funny rubber doll) یکی از ابزارهای آمیزشی در دنیای کاندومها بوده که با تحریک چشمی کمک به برقراری رابطه در افراد با بی میلی جنسی می کند. این نوع از کاندومها با شکل های عروسکی و با نمک خود می توانند در ایجاد تنوع در رابطه جنسی افراد تاثیر بسیاری داشته باشند. فاندوم ها با ایجاد احساس شادی و شوخ طبعی قادرند تا افراد را به برقراری رابطه جنسی متفاوت تری دعوت کنند. این فاندوم ها در طرح های مختلفی همچون گاو، گربه، کوه یخ و …. تولید و عرضه شده اند.

این کاندوم‌ها که یکی دو (یا چند در بعضی موارد) گام فراتر از کاندوم‌های بافت‌دار هستند، به طور معمول به عنوان کاندوم‌های فانتزی شناخته می‌شوند. آنها به شکل‌های مختلف و با اندازه‌های مختلف در دسترس هستند و فقط به درد لذت و تفریح بیش‌تر می‌خورند (به عنوان مثال آنها هیچ شکلی از محافظت را ارائه نمی‌دهند). این مدل کاندوم ها شکلی از برآمدگی، قلمبه‌شدگی یا برجستگی دارند. برخی از آنها حتی از ژله درست شده‌اند یا به شکل حیوانات هستند. باید آنها را ببینید تا باور کنید. می‌توانید این نوع کاندوم را در گوگل جست‌وجو کنید و شکل جالب آن را ببینید.

 

کاندوم عروسکی فانتزی فضایی

کاندوم های میوه ای 

بدیهی است که این نوع کاندوم مخصوص کسانی است که به رابطه‌ی جنسی دهانی علاقه دارند (و چه کسی به این نوع رابطه علاقمند نیست؟) اما می‌توانید آن را برای رابطه‌ی جنسی معمولی هم استفاده کنید. این نوع از کاندومها دارای دو نوع کاندوم خوراکی و غیر خوراکی هستند که دارای رایحه های مختلفی همچون قهوه، شکلات، توت فرنگی، موز و …. می باشند. کاندومهای خوراکی تنها برای استفاده در رابطه های دهانی مناسب هستند و پس از استفاده دیگر برای دخول نمی توان از آنها استفاده کرد، چرا که برخی از آنها به هیچ عنوان مناسب برای دخول نبوده و برخی از آنها به دلیل استفاده در رابطه دهانی دچار آسیب شده اند. کاندومهای طعم دار دخولی نیز در زمان استفاده قادرند تا رایحه مورد نظر را به مشام شما برسانند و منجر شوند تا از نزدیکی خود احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

کاندوم میوه ای

 

کاندوم های تنگ کننده

این کاندوم ها بیشتر برای واژن های بزرگ استفاده می شود، این کاندوم ها با توجه به ماده تنگ کننده ای که دارند باعث جمع شدن واژن می شوند تا حس بهتری به هر دو طرف القا کند.

کاندوم برقی

کاندوم برقی به نوعی از کاندوم می گویند که یک حلقه ی ویبراتور روی قسمت انتهایی در گردنه ی کاندوم دارد که با باطری می باشد و بصورت الکتریکی ویبره دار می باشد ؛این قطعه سبب لرزش و شوک های الکتریکی ای می شود که لذت جنسی را برای مرد و زن در حین رابطه جنسی بیشتر می کند. دو کمپانی دورکس و گودلایف از جمله نخستین برندهایی هستند که این نوع از کاندوم‌ها را به بازار عرضه کرده‌اند.

برای استفاده کافیست این حلقه را پیش از اینکه آلت به حالت نعوظ کامل در آید، بر روی آلت نصب کنید. این حلقه با ایجاد لرزش‌های خفیف باعث تحریک بیشتر آلت آقایان شده و در نتیجه نعوظی طولانی و با کیفیت‌تری را شاهد خواهند بود.

خرید کاندوم برقی
برای خرید کاندوم برقی و حلقه ویبراتور می‌توانید به داروخانه آنلاین ایران دارونت مراجعه نموده و محصول مورد نظر خودتان را با بهترین قیمت خریداری کنید.

نحوه استفاده از کاندوم 

 • با دقت بسته کاندوم را باز کنید تا کاندوم پاره نشود، از قیچی، چاقو، تیغ و یا چیزهای تیز دیگری مانند ناخن و یا دندان برای باز کردن آن استفاده نکنید.ابتدا کمی با دست کاندوم را داخل بسته بندی به سمت پایین هدایت کنید سپس از جای مشخص شده اقدام به بازنمودن آن نمایید
 • کاندوم را پیش از استفاده از حالت رول و پیچ خورده باز نکنید !
 • .اگر شما ختنه نکرده اید ابتدا پوسته بالایی را عقب کشیده کاندوم را برروی آلت تا انتهای قسمت سخت آلت بکشید . دقت کنید که اگر احیاناً کاندوم را برعکس بر روی آلت قرار داده اید سعی نکنید که مجدداً آن را برگردانید. حتماً ازیک کاندوم جدید استفاده کنید !
 • قسمت بالایی و نوک کاندوم دارای هوا می باشد، با انگشتان خود آن را نگه دارید تا هوای باقی مانده تخلیه شود و بعد کاندوم را برطول سخت آلت، ازحالت رول باز کنید.دقت کنید که هوای اضافی امکان پارگی کاندوم را بیشتر میکند !
 • اطمینان پیدا کنید که در قسمت نوک آن جای خالی برای مایع منی وجود دارد و پاره نشده است. با کاندوم کشیده شده بر روی آلت می توان عمل نزدیکی را انجام داد.
 • درصورت استفاده از کاندوم در ارتباط دهانی !! برای نزدیکی از کاندوم جدید استفاده نمایید.
 • بعد از نزدیکی پیش از شل شدن آلت تناسلی اقدام به خروج آلت نمایید، بهتر است به هنگام خروج آلت، حلقه انتهایی کاندوم را با دست نگه داشته و با دقت آلت را خارج کنید تا مایع به داخل درز نکند.
 • کاندوم را از روی آلت بیرون کشیده، در یک دستمال کاغذی پیچیده در سطل زباله بیندازید.

دلایل پاره شدن کاندوم در طول رابطه جنسی

در برخی از موارد کاندوم در طول رابطه جنسی پاره می‌شود و همین امر فشار روانی زیادی را به مرد و زن وارد می‌کند. بهتر است با دلایل بروز این اتفاق آشنایی داشته باشید:

 • تاریخ انقضای گذشته
 • کوچک بودن سایز
 • قرارگیری این وسیله در نور و یا در رطوبت
 • خشکی واژن
 • استفاده از روان کننده‌های روغنی
 • استفاده هم‌زمان از کاندوم زنانه و مردانه
 • کیفیت پایین
 • رابطه جنسی طولانی مدت و خشن

اقدامات لازم در صورت پاره شدن کاندوم

در صورت پاره شدن این وسیله، سریعا آلت تناسلی مرد باید از واژن خارج شود. زن باید به سرعت خود را بشوید. زنان هرگز برای پاک کردن خود از دستمال استفاده نکنند، زیرا خطر عفونت واژن بالا می‌رود. اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا آب منی وارد واژن شده است یا خیر می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید.

۱۰ اشتباه رایج در استفاده از کاندوم

 1. اشتباه پاره کردن بسته:برخی از افراد از دندان خود برای این کار استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود که کاندوم صدمه دیده یا دچار پارگی شود.
 2. کامل باز کردن کاندوم:کامل باز کردن کاندوم پیش از استفاده از آن باعث می‌شود که شل شده و به خوبی عمل نکند.
 3. اشتباه گذاشتن آن بر روی آلت:گاهی اوقات افراد کاندوم را وارونه گذاشته و بعد از این‌که متوجه این مسئله می‌شوند آن را درآورده و درست می‌گذارند. این کار بسیار خطرناک است چرا که سطح بیرونی آن ممکن است آغشته به برخی مواد پیش از انزال باشد که می‌تواند به بارداری بینجامد.
 4. استفاده از روغن‌های اشتباه:نکته مهمی که باید بدانید این است که از روغن‌های مناسب همراه باکاندوم استفاده کنید.
 5. خارج نکردن هوای کاندوم:پیش از گذاشتن کاندوم باید هوای کمی را که در داخل آن وجود دارد خالی کنید. عدم انجام درست این کار باعث پارگی کاندوم می‌شود
 6. باقی نگذاشتن فضا:سعی کنید در نوک کاندوم کمی فضا بگذارید.
 7. درآوردن کاندوم پیش از اتمام کار:این کار به نوعی استفاده‌ی بی‌مورد از کاندوم است.
 8. دیر کندن کاندوم:این کار باعث تراوش اسپرم می‌شود. بسیار مهم و حیاتی است که سریعاً کاندوم را بعد از استفاده دربیاورید.
 9. خرید کاندوم از تاریخ گذشته:قبل از خرید و استفاده از کاندوم حتما تاریخ انقضا آن را چک کنید چرا که اگر از تاریخ گذشته باشد خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد.
 10. عدم نگهداری درست:برخی از افراد کاندوم‌‌ را در جعبه‌های خود نگه می‌دارند که این کار می‌تواند به بافت آن آسیب بزند و یا با قرار دادن آن در معرض نور خورشید، خاصیت کشسانی آن از بین می‌رود

 

انواع کاندوم را از داروخانه آنلاین ایران دارونت بخواهید!
داروخانه آنلاین ایران دارونت با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا