ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

زانو بند

آسیب دیدگی زانو یکی از ناتوان کننده ترین جراحت هایی است که ممـکن است فرد با آن روبرو شود. آسیب دیدگی های مختلف به نوع خاصی از بریس زانو یا زانوبند نیاز دارند و می توان برخی فعالیت ها را با وجود آن راحت تر انجـام داد. بریس زانو به نگـهداری و پایداری زانو بسیار کمک می کند و برخی حرکـات زانو را که ممـکن است درد را تشـدید کنند، محـــدود می سازد. افرادی که زانوی ضعیف دارند و یا ورزش سنگین انجام می دهند حتما باید از زانوبند استفاده کنند چون ممکن است باعث آسیب جدی به زانو شود.

 زانو بند طبی چه کاربرد هایی دارد؟


مورد استفاده در مواقع:
1.    آسیب و کشیدگی زانو
2.    حمایت زانو در بیماران ضعیف یا افراد مسن
3.    التهاب تاندون یا بورس زانو
4.    آرتروز خفیف یا متوسط مفصل زانو
5.    ناپایداری کشکک زانو
6.    پشتیبان جراحی زانو

 انواع زانو بند های طبی کدام اند؟


1.    لولایی (به شکل تکی و جفتی)
2.    چهار فنره ← فنر های این نوع زانوبند جهت ایجاد ثبات برای استخوان کشکک طراحی شده اند
3.    کشسانی (پارچه ای یکسر) ← ایجاد گرما و راحتی در ناحیه زانو

ویژگی های زانو بند مناسب چیست؟


یک زانو بند مناسب چه طبیی باشد چه ورزشی، مطابق با آناتومی پاها و زانو ها طراحی شده و مورد تایید پزشکان قرار دارد. ضد حساسیت و با کیفیت است. تسکین دهنده درد مفصل زانو است.

 راهنمای خرید زانو بند طبی


اگر انتخاب شما یک زانوبند سخت است که حرکات زانو را محدود کرده و آن را ثابت نگه می دارد، باید دقت داشته باشید که ضد ضربه باشد. باید دقیقا سایز زانوی شما باشد تا در جای خود لق نزند یا آنقدر محکم نباشد که نه تنها به تسکین درد کمک نکند بلکه موجب تشدید آن نیز شود. زانو باید در آن فیکس شود و فشار مناسبی را از سوی زانوبند تحمل کند.
زانوبندهای پارچه ای نیز باید باعث حساسیت نشوند و نرم و راحت باشند؛ بهتر است منفذ هایی برای گردش هوا روی آن وجود داشته باشد تا بو نگیرد. (نکته! تعرق زیاد گاهی موجب ایجاد عرق سوز می شود؛ بنابراین این منفذ ها مانع ایجاد چنین مشکلاتی می شوند)

کاربرد زانو بند طبی و ورزشی


کاربرد زانوبند طبی: علاوه بر کاربردهایی که پیش تر گفته شد، برای افرادی که جراحی در ناحیه زانو انجام داده اند مانند تعویض مفصل زانو، باید در چهار هفته اول از زانوبند طبی استفاده کنند.
کاربرد زانوبند ورزشی: زانوبند ورزشی قسمت نرمی دارد که وقتی زانو روی زمین قرار می گیرد، بخش نرم زانوبند، جلوی فشار وارد از طرف زمین را می گیرد. بنابراین پد بالشتی نرم داخل این نوع زانوبند، احساس راحتی به زانو در آن را می دهد. ورزشکاران رشته های ورزشی هاکی، دوچرخه سواری، کراس فیت و والیبال، بیشتر به زانوبند احتیاج دارند.
نکته! زانوبند های کشسان که به زانو می چسبند و آن را گرم می کنند، هم کاربرد طبی دارند هم ورزشی؛ این زانوبند ها با گرم کردن زانو باعث افزایش گردش خون و متابولیسم در آن قسمت شده و درد خفیف ناشی از صدمات ورزشی یا دیگر صدمات را تا حدی تسکین می دهند.

نکات مربوط به خرید زانوبند طبی و ورزشی


کیفیت و جنس زانوبند باید مورد تایید پزشکان باشد. نوع زانوبندی که برای ورزش اتنخاب می کنید باید مناسب رشته ورزشی تان باشد؛ بعنوان مثال چنانچه دوچرخه سوار هستید باید از زانوبندهای ضدضربه استفاده کنید. اگر بسکتبالیست یا والیبالیست هستید باید زانوبند نرم و انعطاف پذیر تهیه کنید. دقت داشته باشید جنس زانوبند ضد حساسیت و ضد تعریق باشد و به مرور زمان بر اثر شستشو خاصیت کشسانی خود را از دست ندهد. برای اطمینان از این موارد، محصول را از واسطه ای نام آشنا تهیه بفرمایید.
 

نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا