ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

سینه و قفسه سینه

قفسه سینه به دلیل اینکه جایگاه قرارگیری قلب، ریه‌ها، مری و نای می باشد بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین کوچکترین آسیبی در این ناحیه باید مورد توجه قرار گیرد، پیش از آنکه خطرساز شود. شایع  ترین نوع آسیب قفسه ی سینه، شکستگی دنده ها است. گاهی پزشکان برای تکمیل روند درمانی مربوط به برخی آسیب های قفسه سینه مثل شکستگی و ضرب دیدگی دنده ها، به بیماران توصیه می کنند از نگهدارندۀ قفسه سینه استفاده کنند.

 نگهدارندۀ قفسه سینه چیست؟


از تجهیزات پزشکی می باشد که با پوشش قفسه سینه در جلو و پشت بدن و ثابت نگهداشتن و حمایت استخوان های آن، از آسیب های احتمالی وارد به آن جلوگیری می کند. عملکرد این ارتز به حدی اهمیت دارد که عدم استفاده از آن می تواند گاهی منجر به باز شدن بخیه ‌ها، ایجاد عفونت در قسمت جراحی شده و دیر جوش خوردن پوست در ناحیه جراحی شده شود.

کاربرد ها و نحوه استفاده


نگهدارنده قفسه سینه سایز خودتان را به صورت قرینه روی قفسه سینه قرار داده، دو سر آزاد آن را چنان به یکدیگر وصل نمایید که وسیله روی بدن کاملاً محکم قرار گیرد. بند وسط در قسمت جلو را باز کرده و با کشش مناسب آن را مجدداً ببندید. (مقدار کشش باید به گونه‌ ای باشد که  علاوه بر امکان تنفس، کمترین درد را احساس کنید)
بندهای سر شانه را از روی شانه عبور داده و در قسمت پشت به صورت متقاطع در محل خود قرار دهید. می توانید در مواقع ضروری با کم و زیاد کردن کشش بند جلو مقدار فشار را تنظیم بفرمایید.
بهتر است پوشیدن نگهدارنده را به کمک شخص دیگری انجام دهید تا فشار بر روی دنده های آسیب دیده تان وارد نشود.

موارد استفاده:

1.    پس از عمل جراحی قلب
2.    شکستگی و ضرب دیدگی استخوان‌ های دنده و جناق سینه
3.    بعد از استرونومی (عمل جراحی بر روی استخوان‌های جناغ)
4.    بعد از عمل جراحی یا عوارض ریو

ویژگی های یک نگهدارندۀ مناسب قفسه سینه


نوع با کیفیت این وسیله باید طراحی استاندارد و هماهنگ با وضعیت آناتومیک بدن داشته باشد و بتواند فشاری مناسب بر روی قفسه سینه توزیع کند. قسمت داخلی پوشش نگهدارنده باید نرم و راحت باشد و در هنگام تنفس مشکل ایجاد نکند. قابل شستشو و ضد تعرق باشد. دقت داشته باشید که اگر این وسیله را می خواهید برای طولانی مدت استفاده کنید نوعی که قابل اختفا در زیر لباس هایتان هست انتخاب کنید تا مجبور به باز و بسته کردن مداوم آن نشوید.

نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا