ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

شکم بند

وظیفه ستون فقرات، حمل وزن بدن و توزیع بارهای اضافی در طول عمر می باشد. زمانی که وزن بدن بالا باشد و ستون فقرات بار اضافی حمل کند، دیگر قادر به توزیع درست بار نبوده و در نتیجه موجب آسیب به مهره های ستون فقرات و ایجاد کمر درد می شود. آسیب پذیر ترین قسمت ستون مهره ها نسبت به وزن اضافی بدن بخش پایینی آن یعنی "مهره های کمری" می باشد. زنان بارداری که به دلیل سنگین شدن شکمشان کمردرد دارند، با استفاده ای وسیله ای به نام شکم بند طبی، به کاهش درد ناشی از اضافه وزن در ناحیه مهره های کمری می پردازند. البته شکم بندهای طبی کاربردهای مختلفی دارند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 شکم بند طبی چیست؟


شکم بند طبی همانطور که از نامش پیداست، وسیله ای است که دور شکم بسته می شود و سه نوع دارد:
1.    بارداری 
2.    لاغری
3.    گرم کن کلیه


1. شکم بند های بارداری نیز دو نوع دارند که هنگام بارداری یا بعد از دوران بارداری استفاده می شوند:

  • استفاده از گن و شکم بند بعد از زایمان طبیعی، تا حدودی به بدن برای بازگشت به شکل و فرم نرمال خود کمک می کند. شکم بند، ستون فقرات و شکم را حفظ می کند. از بروز کمردرد پیشگیری، و از پیشرفت سلول های چربی دور شکم جلوگیری می کند تا موجب کم شدن ورم رحم شود. 
  • استفاده از شکم بند حین بارداری، با ایجاد بستری نرم و کاهش دردهای ناشی از افتادگی شکم، به حفظ وضعیت صحیح بدن و کاهش فشار های وارد بر عضلات لیگامان های شکم و اطراف شکم به ویژه هنگام انجام فعالیت های روزمره کمک می کند.

2. شکم بند های لاغری هیچ کمکی به چربی سوزی و کاهش وزن نمی کنند (درصورتی که به تنهایی استفاده شده و بدون انجام فعالیت های ورزشی و به کارگیری رژیم غذایی مناسب باشد).
این شکم بندها باعث فرم دهی ناحیه شکم و پهلوها می شود. دقت داشته باشید که استفاده مکرر از این شکم بند ها باعث فشار آمدن بر امعاء و احشاء داخل شکم می شود.
3. گرم کن های کلیه  نیز تنها برای حفظ پهلو ها در برابر سرما مورد استفاده قرار می گیرند.

راهنمای نگهداری از شکم بند طبی


با توجه به اینکه استفاده از شکم بند موجب تعرق می شود، باید هر مماه این وسیله شستشو شود.
از مواد الکلی برای شستن آن استفاده نکنید تا به بافت آن آسیب نرساند. بهترین حالت برای ضد عفونی، قرار دادن آن مقابل نور مستقیم آفتاب است.
محصول را با آب گرم شستشو ندهید و از چلاندن و چنگ زدن به آن پرهیز کنید تا ابر آن آسیب نبیند.

نکات مهم هنگام خرید شکم بند طبی
دقت داشته باشید که شکم بند طبی تان سایز شکمتان باشد. اگر شکم بند بزرگی انتخاب کنید نتیجه مطلوبی از استفاده از آن نخواهید گرفت و همینطور اگر شکم بند کوچکی تهیه کنید باعث فشار آمدن به اندام های درون شکمتان می شود. حتما به نوع شکم بند توجه کنید. شکم بندها بسته به نوعشان کاربرد های مختلفی دارند. بهتر است بندهایی جهت تنظیم فشار داشته باشد تا راحتی شما را به حداکثر برساند. نرمی و راحتی جنس محصول نیز حائز اهمیت است؛ بنابراین به تمامی نکات فوق هنگام خرید دقت داشته باشید. 
 

نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا