ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

ضدآفتاب

ضد آفتاب یکی از معروف ترین محصولات در جهان پوست و محبوب ترین و مورد استفاده ترین افراد است و این یک ترکیب شیمیایی یا فیزیکی است که ممکن است به صورت کرم ، اسپری ، لوسیون یا پودر باشد.

در دهه های اخیر ، خطر قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش با افزایش لایه ازن افزایش یافته است و استفاده از آنچه آنها را از اثرات مضر محافظت می کند ، ضروری شده است.

توصیه می شود برای محافظت از پوست در برابر اثرات مضر اشعه خورشید ناشی از اشعه ماورا بنفش ، مانند سوختگی ، آلرژی ، ظهور زودرس چین و چروک و سرطان پوست ، ضد آفتاب روی پوست و پوست قرار دهید.

ضد آفتاب چگونه کار می کند؟

ضد آفتاب به یکی از دو روش برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر کار می کند:

  • جذب اشعه UV قبل از رسیدن به لایه های درونی پوست و آنها آسیب می رساند.
  • اشعه ماورا بنفش پوست را معکوس کنید.

چرا باید از ضد آفتاب استفاده کنم؟

 به دلایل و مزایای زیر فردی باید از ضد آفتاب استفاده کند :

  • جلوگیری از پیری زودرس پوست

کرم ضد آفتاب از پوست در برابر علائم پیری مانند چین و چروک ، خطوط ریز و رنگدانه ها محافظت می کند و کرم های ضد آفتاب احتمال بروز علائم پیری روی پوست را تقریباً 24٪ کاهش می دهند ، به خصوص برای افراد زیر 55 سال.

  • پیشگیری از سرطان پوست

ضد آفتاب به محافظت و پیشگیری از انواع سرطان پوست که در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش ایجاد می شود کمک می کند و بدون شک سرطان پوست در اکثر موارد ممکن است بسیار خطرناک باشد و زندگی فرد را تهدید کند.

  • جلوگیری از  آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی پوست را ضعیف می کند و باعث آسیب دیدگی بیشتر در برابر کبودی و لکه ها می شود و ممکن است در اثر آفتاب سوختگی پوست کنده شود و در بعضی مواقع در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب بسیار قرمزی متوسط ​​تا شدید ایجاد می کند روزهای گرم و به مدت طولانی ، بنابراین مهم است که یک ضد آفتاب بزنید که از پوست در برابر سوختگی محافظت کند.

  • حفظ چهره ای سالم و سالم

کرم ضد آفتاب برای محافظت در برابر رنگدانه های ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب ، تغییر رنگ و ظهور رگه های قرمز کوچک روی پوست ، همچنین از پوست در برابر آکنه و سایر مشکلات پوستی ناشی از آفتاب محافظت می کند. و ضد آفتابی را انتخاب کنید که دارای ضریب محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل 30 باشد.

SPF چیست؟


این فاکتور محافظت در برابر آفتاب را برای تأثیر ضد آفتاب در جلوگیری از اشعه ماورا بنفش منعکس می کند و بیانگر مدت زمان بردن پوست به اهمراها و قرار گرفتن در معرض سوختن در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب هنگام استفاده از ضد آفتاب در مقایسه با زمان پوست بدون محافظت

به عنوان مثال ، اگر فاکتور محافظت از ضد آفتاب 30 باشد ، به این معنی است که برای آفتاب سوختن پوست محافظت شده توسط ضد آفتاب 30 برابر بیشتر طول می کشد ، در مقایسه با مدت زمان سوختن پوست بدون ضد آفتاب ، یعنی بدون محافظت.

طبق بنیاد سرطان پوست ، یک ضد آفتاب با ضریب محافظتی 30 تنها به 3٪ از اشعه ماورا بنفش اجازه می دهد تا به پوست برسد ، در حالی که یک ضد آفتاب با ضریب محافظت 50 تنها 2٪ از اشعه UV را امکان پذیر می کند. تفاوت زیادی بین SPF 30 و SPF 50 وجود دارد.

نحوه استفاده از ضد آفتاب

توصیه می شود روزانه و در طول سال از ضد آفتاب روی پوست تمیز استفاده کنید ، یعنی نه تنها در تابستان و بهتر است یک ربع تا نیم ساعت قبل از بیرون رفتن از خانه ضد آفتاب استفاده کنید.

همچنین توصیه می شود ضد آفتاب را هر دو ساعت یکبار تمدید کنید ، خصوصاً اگر ماهیت کار و زندگی آفتاب فرد را ملزم به ماندن در خارج و مدت طولانی در معرض آفتاب قرار دادن ، یا در صورت شنا و قرار گرفتن در معرض آفتاب ساحل قوی

در مورد انتخاب فاکتور محافظتی مناسب ، اگر فرد بیشتر وقت خود را در فضای خارج از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید بگذراند ، می تواند یک ضد آفتاب با ضریب محافظت 15 یا بیشتر انتخاب کند ، اما اگر فرد بیشتر وقت خود را در خارج و برای دوره های طولانی ، توصیه می شود ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که سن خاصی برای شروع استفاده از ضد آفتاب وجود ندارد ، زیرا از همان ابتدای قرار گرفتن کودک در معرض آفتاب می توان از آن استفاده کرد و انواع مختلفی از ضد آفتاب ها در بازار برای کودکان وجود دارد .

انواع ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب مانند دیگر محصولات مراقبتی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها نیز کارایی متفاوتی دارند.

در ادامه به بررسی انواع و روش انتخاب ضد آفتاب برای انواع پوست ها خواهیم پرداخت.

  • کرم ضد آفتاب پوست چرب

معمولا افرادی که پوست چربی دارند ، تابستان فصلی آزار دهنده برای آنها خواهد بود زیرا گرما موجب تولید بیشتر سبوم یا همان چربی می شود. طبیعتا خرید کرم ضد آفتاب پوست چرب که خاصیت مرطوب کنندگی بالایی دارد ، می تواند رضایت را برای این گونه افراد داشته باشد.

  • کرم ضد آفتاب پوست حساس

در این گونه پوست ها ، آفتاب می تواند مثل شمشیر دو سر باشد. معمولا آفتاب می تواند علائم اگزما را رفع کند ولی از طرف دیگر ، قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز می تواند اوضاع را بدتر از قبل کند. توصیه می شود اگر پوستی حساس دارید ، همیشه آنرا مرطوب نگه دارید و مایعات زیاد مصرف کنید. خرید ضد آفتاب غیر معطر و مخصوص پوست های حساس بهترین پیشنهاد برای شما است.

  • ضدآفتاب پوست تیره

معمولا افرادی که پوستشان تیره است ، نسبت به دیگر افراد کمتر در معرض سوختن قرار می گیرند ولی این به معنی این نیست که نیازی به مصرف کرم ضد آفتاب ندارند. در پوست های تیره مناطقی که رنگدانه کمتری دارد بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند. بنابراین استفاده و خرید کرم ضد آفتاب مخصوص پوست تیره می تواند کمک زیادی به پوست های تیره بکند.

ضد آفتاب پوست روشن


قرار گرفتن پوست روشن به مدت 10 دقیقه در برابر نور خورشید می تواند باعث ایجاد آسیب های جدی شود. اگر جزو افرادی هستید که پوستی روشن دارید ، مستعد سوزش و آسیب طولانی مدت ناشی از آفتاب می باشید و به همین دلیل استفاده از کرم ضد آفتاب spf 30 به شدت برای پوست های روشن توصیه می شود.

نحوه مصرف درست کرم ضدآفتاب

در ادامه می خواهیم به چند نکته ساده ولی مهم درباره استفاده درست از ضد آفتاب بپردازیم.

نکته اول این است که ضد آفتاب خود را هر دو ساعت یکبار تمدید کنید و آنرا به میزان 2 بند انگشت روی کل صورت بمالید. اگر قصد دارید کرم دیگری را همراه با ضد آفتاب مصرف کنید ، دقت کنید که ضد آفتاب آخرین کرمی باشد که میزنید. همچنین توصیه می شود بیست دقیقه قبل از اینکه از منزل خارج شوید ، ضد آفتاب را به صورت خود بمالید و نکته آخر هم اینکه تا جایی که می توانید زیر نور لامپ های مهتابی ضد آفتاب نزنید.

ملاک های انتخاب یک ضد آفتاب خوب:

خرید کرم ضد آفتاب صورت، از جمله مهم ترین اقدامات برای محافظت از پوست می باشد. به طور کلی با مفهوم ضد آفتاب آشنا شدید. و می دانید که این محصول نقش محافظتی دارد و از پوست صورت در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند. با توجه به این نکات می توان گفت خرید کرم ضد آفتاب صورت برای افرادی که به شادابی و سلامت پوست خود اهمیت می دهند لازم است. اما ممکن است بعد از استفاده از کرم ضد آفتاب پوست شما چرب و یا خیلی خشک شود و یا اینکه پوست نسبت به آن واکنش نشان دهد و این موارد سبب شده باشند تا تمایل زیادی به استفاده از کرم ضد آفتاب نداشته باشید. حال باید بگوییم موارد گفته شده به دلیل انتخاب ضد آفتاب نامناسب رخ داده است.

البته این به معنای مناسب نبودن ضد آفتاب نیست. بلکه میخواهیم بگوییم که برخی از ضد آفتاب ها با وجود اینکه محصولات خوب و با کیفیتی هستند، اما مناسب پوست شما نیستند. اگر هنگام خرید ضد آفتاب به نوع پوست خود دقت نکنید ممکن است مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم برای شما رخ دهد. بنابراین مهمترین عامل که هنگام خرید کرم ضد آفتاب صورت باید به آن توجه کنیم نوع پوست است.

خرید اینترنتی کرم ضد آفتاب

داروخانه آنلاین ایران دارونت با توجه به میزان اهمیت این محصولات محافظت از پوست، انواع مختلف آنها تهیه کرده و بستری مناسب برای خرید اینترنتی انواع کرم ضد آفتاب فراهم کرده است. 

نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا