ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

فتق بند

فتق زمانی اتفاق می افتد که محتوای داخلی شکم (مانند چربی یا قسمت هایی از روده باریک)، در قسمت تحتانی دیواره شکم به صورت یک برآمدگی ظاهر می شود. این منطقه از دیوار پایینی شکم، اینگوینال نامیده می شود. فتق در ناحیه کانال اینگوینال در منطقه کشاله ران رخ می دهد. فتق ناشی از نقص مادرزادی در ناحیه دیواره شکم که از زمان تولد وجود داشته می باشد، و یا ضعف عضلات دیواره شکم که به مرور زمان گسترش یافته است. اولین نشانه فتق ایجاد برآمدگی کوچک یا درد در یک یا هر دو کشاله ران می باشد، که بطور ویژه هنگام فشار آوردن، بلند کردن، سرفه، انجام تمرینات ورزشی، درد افزایش می یابد. علائم دیگر شامل احساس ضعیف، سنگینی، سوزش یا درد در ناحیه کشاله ران می باشد. پزشکان در شرایطی که عمل جراحی به صلاح فرد نباشد، استفاده از فتق بند را تجویز می کنند که تا حدودی مانع از خروج احشا به داخل ساک فتق شود.

 فتق بند چیست؟


یکی از تجهیزات گسترده پزشکی است، که با فشار بر روی فتق، به جا انداختن آن کمک می کند و حتما باید طبق دستور پزشک معالج استفاده گردد. این وسیله هیچ گونه محدودیتی برای حرکت به وجود نمی آورد. انواع مختلفی دارد مانند فتق بند کشاله ران، فتق بند نافی و فتق بند برشی.

کاربرد ها و فواید استفاده از فتق بند چیست؟

1.    استفاده بعد از عمل جراحی فتق
2.    ساپورت ورم فتق
3.    جلوگیری از پیشرفت فتق

 

 ویژگی های فتق بند مناسب چیست؟ (راهنمای خرید)


هنگام خرید دقت داشته باشید فتق بند مناسب سایز خودتان انتخاب کنید. فتق بند انتخابی شما باید دارای بند های قابل تنظیم استانداردی باشد تا فشار مناسب در لگن و پاها ایجاد کند. باید سبک و با کیفیت باشد و پد ها در ناحیه ران، بدون حساسیت باشد و فشار زیاده وارد نکنند. قابل شستشو باشد و به آسانی پوشیده شود.


نحوه پوشیدن فتق بند:

 

  • ابتدا بر روی سطحی صاف دراز بکشید.
  • سپس باند را دور ناحیه مورد نظر ببندید و پد را در جلو بگذارید.
  • برای راحتی بیشتر استرپ ها را تنظیم کنید.
نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا