ایران دارونت، داروخانه آنلاین

آرشیو محصولات

کتف بند

استخوان شانه یا کِتف واقع در اندام فوقانی است که گاهی به دلایل مختلف دچار آسیب و درد می شود. در برخی از این موارد، طبق نظر پزشک، برای تکمیل فرایند درمان از کتف بند استفاده می شود. کتف بند از تجهیزات ارتوپدی ست که با گرم نگه داشتن و ساپورت ناحیه شانه و بازو، موجب درمان آسیب های این ناحیه می گردد. این ارتز دو نوع یک طرفه و دو طرفه دارد و در هر دو نوع آن، در یک طرف یا هر دو طرف، دقیقا روی کتف را می پوشاند و مفصلی که محل اتصال استخوان ترقوه به استخوان کتف است را ثابت نگه می دارد.

چرا به کتف بند طبی احتیاج پیدا می کنیم؟ 


به جز افرادی که زیر نظر پزشک از کتف بند استفاده می کنند، برخی نیز برای زیبایی اندام خود از آن استفاده می کنند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که شانه بند چه تاثیری در زیبایی اندام دارد؟ پاسخ در انواعی از آن است که با طراحی خاصی که دارند قوزبند نیز می باشند. این نوع کتف بند لازم برای همه است. زیرا تاثیری که بر زیبایی اندام دارد بسیار مثبت و قابل تایید است. استفاده از این محصول به خصوص برای افراد لاغر و نوجوانان که در سن رشد هستند، توصیه می شود. همچنین برای پیشگیری از عوارض برخی صدمات دیسک مهره های پشتی استفاده از این وسیله پیشنهاد می شود.

 کتف بند چگونه به کاهش درد کمک می کند؟


این محصول با جلوگیری از فشار نامناسب به ماهیچه های اطراف شانه و شکستگی انتهای فوقانی بازو و کتف، و با ایجاد گرمای موضعی سبب افزایش خون  در ناحیه شانه می شود و درد را تسکین می دهد. 

 چه کسانی شانه بند طبی بخرند؟ (موارد استفاده)


کنترل و درمان مواردی مانند:
1.    کشیدگی رباط ها و تاندون های شانه
2.    دررفتگی مکرر مفصل شانه
3.    اسپاسم یا ضعف عضلات مفصل شانه
4.    قابل استفاده بعد از عمل جراحی بازو و کتف
5.    کنترل حرکات شانه در شکستگی های ترقوه
6.    شکستگی انتهای فوقانی بازو

توجه! استفاده تنها از کتف بند، جایگزین کامل درمان دررفتگی شانه نمی باشد.

 نکات مهم هنگام خرید کتف بند


بهتر است کتف بند را مناسب با خواسته تان تهیه کنید. به عنوان مثال اگر همراه با درد شانه، مشکل کایفوز یا قوز دارید، باید کتف بندی تهیه کنید که قوزبند نیز باشد. با توجه به سایز بندی های موجود، باید محصول سایز و اندازه خودتان را انتخاب نمائید. به نام ها و برند های آشنا تکیه کنید تا با کیفیت نامناسب مواجه نشوید. کیفیت نامناسب یا طراحی غیر استاندارد می تواند فرم اندام شما را تغییر دهد و باعث بروز مشکلات شود.

 ویژگی های شاخص کتف بند


انواع کتف بند دارای نوار های اریب کشسان یا ثابت می باشند که برای بدون حرکت نگه داشتن کتف در آن سوی بدن قفل می شوند. این محصولات اغلب از جنس لاتکس و نئوپرن هستند که ممکن است در تماس مستقیم با پوست ایجاد آلرژی یا بثورات پوستی کنند.
 

نمایش اطلاعات بیشتر...
حساب کاربری
یا
یا