ایران دارونت، داروخانه آنلاین

راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب با کیفیت فوق العاده برای انواع پوست

راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب با کیفیت فوق العاده برای انواع پوست

استفاده از ضد آفتاب با شروع بهار و نزدیک شدن به تابستان یکی از موارد ضروری برای جلوگیری از آسیب دیدگی در برابر اشعه های سوزان آفتاب در طول روز است ، زیرا قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث پیری پوست می شود.
کرم ضد آفتاب یکی از موارد مهم برای هر شخصی در تابستان برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست در برابر آفتاب است و شکی نیست که به اهمیت استفاده از آن پی برده اید ، اما آیا در انتخاب نوع مناسب برای خود مشکلی دارید؟ در ادامه نحوه انتخاب ضد آفتاب ، بهترین نوع ضد آفتاب را برای شما توضیح می دهیم و نحوه انتخاب نوع مناسب را برای شما توضیح خواهیم داد؟


 ضد آفتاب چیست؟
 ضد آفتاب محصولی است که حاوی مواد مختلفی است که به جلوگیری از رسیدن اشعه ماورا بنفش به پوست شما کمک می کند و اشعه ماورا بنفش به دو نوع وجود دارد (UVA,UVB) که باعث آسیب پوست و علائم پیری زودرس می شود و احتمال سرطان پوست را افزایش می دهد. اشعه ماورا بنفش که از نوع B  هست علت اصلی آفتاب سوختگی است ، در حالی که نوع A به پوست عمیق تر نفوذ می کند و باعث ایجاد چین و چروک و نشانه هایی از پیری می شود و انواع ضد آفتاب در توانایی محافظت در برابر اشعه UVA ، UVB  خورشید متفاوت است

SPF چیست؟ 
این اندازه گیری توانایی ضدآفتاب در محافظت در برابر اشعه UVB خورشید است ، زیرا اکثر انواع ضد آفتاب ها با ضریب محافظت 15 یا بیشتر کاملا از پوست در برابر UVB محافظت می کنند.
 بنابراین معنی SPF برابر با 15 چیست؟ 
 اگر مدت زمانی که برای پوست محافظت نشده با ضد آفتاب لازم است تا در اثر قرار گرفتن در معرض نور آفتاب قرمزی ایجاد کند ، 20 دقیقه است ، در این صورت استفاده از کرم ضد آفتاب SPF 15 از نظر تئوری این زمان 15 برابر ، معادل 5 ساعت خواهد بود.

 به عبارت دیگر ، SPF 15  حدود 93٪ از اشعه UVB ، SPF 30  حدود 97٪ ، SPF 50  حدود 98٪ را نشان می دهد و واضح است که هیچ ضد آفتابی نمی تواند از محافظت کامل برخوردار باشد تمامی ضد آفتاب هر دو ساعت یکبار مجددا بر روی سطح پوست استفاده شوند تا محافظت لازم را ایجاد نماید.
 مراحل انتخاب ضد آفتاب
1.    15 SPF   یا بالاتر را انتخاب کنید

ضریب محافظت در برابر آفتاب بیانگر تعداد ساعاتی که شما می توانید بدون آسیب دیدن در آفتاب  از آن استفاده کنید نیست ، همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، شما باید هر دو ساعت یک بار کرم را استفاده کنید ، حتی در روزهای ابری و بعد از شنا یا تعریق.

2.    محافظت از طیف گسترده را انتخاب کنید

SPF  نشان دهنده محافظت در برابر اشعه UVB است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک ضد آفتاب با طیف گسترده ای را انتخاب می کنید که از شما در برابر اشعه UVA نیز محافظت می کند و مطمئن شوید که این محصول از هر دو UVA محافظت می کند. از آنجا که محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا این نوع اشعه ها عمیقا به داخل پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد چین و چروک می شوند ، علاوه بر این هر دو نوع خطر سرطان پوست را افزایش می دهند. 
3.    مقاوم در برابر آب
البته همه نوع ضد آفتاب را می توان با آب یا حتی در هنگام تعریق پاک کرد ، ضد آفتاب ضدآب وجود ندارد ، اما می تواند ضد آب باشد و این بدان معناست که در صورت قرار گرفتن در معرض آب ، ماندگاری بیشتری دارد و البته شما باید دوباره آن را بزنید 

4.    نوعی را که دوست دارید انتخاب کنید:
گزینه های زیادی برای ضد آفتاب وجود دارد ، از کرم ، ژل و اسپری ، و تفاوت زیادی بین آنها وجود ندارد ، در پایان تفاوت در اولویت شخصی است ، بنابراین نوع مورد نظر خود را برای استفاده انتخاب کنید.
چگونه می توان ضد آفتاب مناسب پوست خود را انتخاب کرد ؟
سازمان غذا و دارو 17 ضد آفتاب را تصویب کرده است ، از جمله مواد شیمیایی مانند PABA ، دارچین ها ، اشعه ماورا بنفش را جذب می کنند و نور خورشید را به انرژی گرمایی تبدیل می کنند ، و مواد فیزیکی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم ، این مواد قبل از نفوذ به نور خورشید ، منعکس و پخش می کنند. پوست و هر دو نوع در صورت استفاده مناسب ایمن و کارآمد هستند. 

چه موادی برای پوست شما مناسب است
1-    پوست حساس 
مشخص شده است که مواد شیمیایی باعث تحریک پوست حساس می شوند ، بنابراین ضد آفتاب حاوی مواد فیزیکی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم برای افراد با پوست حساس بهتر است و این مواد معمولاً در کرم های ضد آفتاب کودک یافت می شوند.
2-    پوست چرب
 کسانی که پوستی چرب و مستعد آکنه دارند باید این نکات را رعایت کنند: 

 • از محصولاتی که حاوی اکسی بنزون و PABA هستند خودداری کنید.محصولاتی که حاوی مواد فیزیکی و همچنین سالیسیلات ها هستند نرمتر هستند و احتمال آکنه کمتری دارند.
 • به دنبال محصولاتی باشید که دارای بافتی سبک و سریع خشک شوند ، مانند ضد آفتاب پایه آب که حاوی موادی مانند سیلیس ، سودان باشد. 
 • از محصولات حاوی روغن و مرطوب کننده هایی که معمولاً صورت شما را براق می کنند ، خودداری کنید.
 •  نوع وسیعی را انتخاب کنید که دارای SPF 20 یا بیشتر باشد. برای محافظت در برابر آفتاب به محصولات زیبایی و آرایش اعتماد نکنید ، حتی اگر مقداری ضد آفتاب داشته باشند ، زیرا معمولاً برای محافظت از پوست شما کافی نیست.

3-    خشکی پوست 
اگر از خشکی پوست رنج می برید  می توانید از کرم ضد آفتاب حاوی مرطوب کننده بهره مند شوید. بسیاری از مرطوب کننده ها در کرم های ضد آفتاب استفاده می شوند مانند: لانولین ، روغن ، دی متیکون و ضد آفتاب های مرطوب کننده معمولاً به صورت کرم ، پماد ، یا لوسیون
4-  پوست سفید 
ترجیح داده می شود روزانه از ضد آفتاب SPF 30 یا بیشتر استفاده شود و هر دو ساعت یکبار تکرار شود.

5- پوست تیره
 افرادی که پوست تیره تری دارند و برنزه می شوند و از آفتاب نمی سوزند ممکن است فکر کنند نیازی به ضد آفتاب ندارند ، اما حقیقت این است که این برنزه شدن نتیجه آسیب به سلول های DNA در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر خورشید و برخی انواع دیگر است. ضد آفتاب ها ، به ویژه آنهایی که حاوی تیتانیوم هستند ، می توانند آزاردهنده باشند. از آنجا که به نظر می رسد رسوبات سفید دارند و محصولات جدیدتری وجود دارد که از ذرات کوچکی تشکیل شده و به پوست نفوذ کرده و طبیعی به نظر می رسند ، به دنبال یک ضد آفتاب با طیف وسیع با محافظ باشید فاکتور SPF 15 یا بیشتر.

 فواید ضد آفتاب
 ضد آفتاب یک محافظ است که از دو طریق شما را در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند ، بعضی از آنها برای بازتاب آن اشعه از بدن شما کار می کنند و دیگران اشعه را قبل از رسیدن به پوست شما جذب می کنند و ما قبلا در مورد آسیب های اشعه UV صحبت کردیم.
 علی رغم ادعاهای مربوط به عدم امنیت ضد آفتاب ، هیچ مدرک علمی در این مورد وجود ندارد و می توانید کاملاً اطمینان حاصل کنید و برای محافظت کامل در برابر آفتاب باید موارد زیر را دنبال کنید:

 • درخواست کرم های ضد آفتاب .
 •  همیشه به سایه بروید. 
 • از کلاه و عینک آفتابی که از اشعه ماورا بنفش محافظت می کند استفاده کنید.

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب

 • برای داشتن محافظت لازم باید از مقدار زیادی ضد آفتاب استفاده کنید ، اگر قرار است یک روز طولانی را در ساحل یا ورزش یا روزهای گرم سپری کنید ، استفاده از ضد آفتاب ضد آب ترجیح داده می شود 
   
 •  ضد آفتاب باید 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب قرار گیرد و فراموش نکنید که استفاده مجدد از کرم بسیار مهم است ، بنابراین باید آن را هر دو ساعت یکبار استفاده کنید و همچنین بعد از شنا یا تعریق شدید مجددا استفاده نمایید.
   
 • باید مراقبت کرد که ضد آفتاب را در تمام قسمتهای بدن که در معرض آفتاب قرار می گیرند بزنند و نباید آن را روی دست نیز فراموش کرد.

 باورهای غلط در مورد ضد آفتاب

 •  در شرایطی که هوا ابری یا سرد است نیازی به ضد آفتاب نیست ، این اصلاً درست نیست ، زیرا حدود 40٪ از اشعه ماورا بنفش خورشید در یک روز کاملا ابری به زمین می رسد و این تصور غلط منجر به آفتاب سوختگی در جایی می شود که فرد یک مدت زمان طولانی در خارج بدون محافظت در برابر آفتاب. 

 

 •  80٪ از مواجهه پوست شما با آفتاب در دوران کودکی اتفاق می افتد ، بنابراین اکنون هیچ کاری جواب نمی دهد ، این اطلاعات اشتباه است. مطالعات نشان داده اند که ما در سن 18 سالگی کمتر از 25٪ قرار گرفته ایم و مردان بالای 40 سال بیشتر وقت خود را در خارج از خانه  می گذرانند و بیشتر در معرض آفتاب هستند.

پاسخ به پرسش هایی درباره کرم ضد آفتاب


آیا هر چه ضریب حفاظت بالاتر باشد ، نسبت محافظت نیز بیشتر است؟
 ممکن است در نگاه اول طبیعی به نظر برسد ، زیرا ضد آفتاب ضریب محافظتی 100 دارد که بهتر از ضد آفتابی است که دارای SPF 50 است ، اما درصد فاکتور محافظتی تنها میزان محافظت نیست ، به عنوان مثال فاکتور محافظت 15 از 93٪ اشعه های مضر جلوگیری می کند و SPF 30 از 97٪ پرتوهای مضر جلوگیری می کند.
 یکی از  متخصصین پوست می گوید که اکثر افراد بدون در نظر گرفتن درصد محافظت ، از مقدار کافی ضد آفتاب استفاده نمی کنند و پزشک توصیه می کند که نیم ساعت قبل از آنکه در معرض خورشید قرار بگیرید به اندازه یک سکه  کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. 

آیا استفاده از ضد آفتاب  منقضی شده  ایده خوبی است؟ 
بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که تاریخ انقضا را بررسی کنند ، زیرا اکثر ضد آفتاب ها ماندگاری دو ساله دارند ، بنابراین شما باید ابتدا تاریخ انقضا را بررسی کنید.

آیا باید از کرم ضد آفتاب فقط در قسمت های در معرض بدن استفاده شود؟
 لباس ها فاكتور محافظت از بدن در برابر آفتاب را نیز تأمین می كنند ، اما در حداقل نسبت ها هستند ، استفاده از ضد آفتاب در كل بدن ترجیح داده می شود.


آیا می توان به جای ضد آفتاب از مواد آرایشی با SPF استفاده کرد؟ 
فاکتور محافظت در مواد آرایشی به اندازه کرم های آفتاب موثر نیست ، ناگفته نماند که بیشتر مواد آرایشی در طول روز حل می شوند ، بنابراین بهتر است از ضد آفتاب با مواد آرایشی استفاده کنید. 
آیا ضد آفتاب باعث سرطان می شود؟ 
تنها موردی که ضد آفتاب ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند جذب آن توسط بدن است که انجام آن غیرممکن است ، زیرا اشعه ماورا بنفش کرم را تجزیه می کند. به همین دلیل ، استفاده هر دو ساعت یکبار تجدید می شود و اگر نگران باشید ، می توانید از کرم های ضد آفتاب که حاوی ترکیبات مهار کننده ای مانند اکسید روی و تیتانیوم هستند ، استفاده کنید که به عنوان یک مانع محافظتی عمل می کنند.
آیا ضد آفتاب، ضدآب است؟
 طبق انجمن غذا و دارو ، هیچ ضد آفتاب ضدآب وجود ندارد ، اما انواع ضدآب وجود دارد که برای شنا مناسب است و روی بسته بندی می فهمید که مدت زمان کارکرد کرم در آب چیست و ضد آفتاب باید هر بار از خروج از آب مجدد استفاده شود.
 آیا استفاده از ضد آفتاب باعث کمبود ویتامین D می شود؟
 بدن به ویتامین D احتیاج دارد و استفاده از ضد آفتاب تاثیری در ویتامین D جذب شده از آفتاب ندارد ، فاکتور محافظت فقط اشعه های ضد ضرر است و می توانید ویتامین D بیشتری را از داروهای مقوی و مکمل های غذایی دریافت کنید ، بنابراین یک فرد بالغ به 600 واحد در طول روز نیاز دارد.

آیا ضد آفتابی که حاوی آنتی اکسیدان است بهتر است؟
 آنتی اکسیدان ها به عنوان یک عامل محافظت کننده در کرم عمل می کنند. کرم های محافظ منظم مانع همه اشعه های مضر نمی شوند ، به عنوان مثال SPF 50 از 98٪ اشعه های مضر جلوگیری می کند و آنتی اکسیدان ها به محافظت بهتر کمک می کنند.
 

10 تا از بهترین کرم ضد آفتاب های از بهترین مارک ها برای انواع پوست 

 

ردیف تصویر محصول نام محصول لینک خرید
1 ضد آفتاب فاقد چربی مدیلن ضد آفتاب فاقد چربی مدیلن بعد افزودن به سبد خرید
2 کرم ضدآفتاب رنگی(بژ روشن) SPF 35 سان سیف-پوست چرب کرم ضدآفتاب رنگی(بژ روشن) SPF 35 سان سیف-پوست چرب افزودن به سبد خرید
3 لوسیون ضدآفتاب SPF 30 هیدرودرم-پوست چرب و جوش دار لوسیون ضدآفتاب SPF 30 هیدرودرم-پوست چرب و جوش دار افزودن به سبد خرید
4 کرم ضدآفتاب بی رنگ SPF 30 مای-پوست چرب کرم ضدآفتاب بی رنگ SPF 30 مای-پوست چرب افزودن به سبد خرید
5 کرم ضدآفتاب آقایان SPF 50 مای-انواع پوست 400 گرم کرم ضدآفتاب آقایان SPF 50 مای-انواع پوست افزودن به سبد خرید
6 کرم ضدآفتاب رنگی SPF 50 مدیلن-پوست معمولی تا خشک کرم ضدآفتاب رنگی SPF 50 مدیلن-پوست معمولی تا خشک افزودن به سبد خرید
7 کرم ضدآفتاب رنگی(بژ روشن) SPF 60 هیدرودرم-پوست خشک و حساس کرم ضدآفتاب رنگی(بژ روشن) SPF 60 هیدرودرم-پوست خشک و حساس افزودن به سبد خرید
8 کرم ضدآفتاب رنگی SPF 90 آردن-پوست معمولی تا خشک کرم ضدآفتاب رنگی SPF 90 آردن-پوست معمولی تا خشک افزودن به سبد خرید
9 کرم ضدآفتاب رنگی(بژ متوسط) SPF 46 آردن-پوست معمولی و حساس کرم ضدآفتاب رنگی(بژ متوسط) SPF 46 آردن-پوست معمولی و حساس افزودن به سبد خرید
10 کرم ضدآفتاب بی رنگ آلوئه ورا SPF 30 مای-پوست خشک تا نرمال کرم ضدآفتاب بی رنگ آلوئه ورا SPF 30 مای-پوست خشک تا نرمال افزودن به سبد خرید
False 128

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حساب کاربری
یا
یا