ایران دارونت، داروخانه آنلاین

ویروس کرونا

بیماری کووید-19 یک بیماری کاملا مسری است که در اثر ویروس ناشناخته و جدید کرونا شیوع پیدا کرده است . واژه کرونا برگرفته از کلمه یونانی به معنی " تاج یا هاله "می باشد که به مشخصه ظاهری ویریون ها یا شکل عفونی ویروس که در زیر میکروسکوپ دیده می شود اشاره دارد. 7 نوع از کرونا ویروس ها در جهان شناخته شده که می تواند سیستم تنفسی ، روده و معده و در برخی موارد قلب فرد مبتلا را درگیر کند .

 

ساختار کرونا

ویروس کرونا از دولایه " هسته " و " لایه بیرونی " تشکیل شده که هسته این ویروس از مواد ژنتیکی و لایه بیرونی آن از تاج های پروتئینی تشکیل شده است . دانشمندان و متخصصان دریافته اند که اسید لینولئیک موجود در بدن می تواند این ویروس را خنثی کند . این اسید یکی از اسید های چرب ضروری برای بدن انسان است که بدن با رژیم غذایی مناسب می تواند این اسید را تولید کند . 

 

تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر کرونا

خوردن روزانه یک لیوان آب ولرم به همراه لیموی تازه و عسل ، میوه و سبزیجات تازه و مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می توانند سیستم دفاعی بدن را در برابر ویروس منحوس کرونا تقویت کنند .

 

راه انتقال ویروس و پیشگیری از بیماری کووید-19

در حال حاضر واکسن و داروی موثر بر ویروس کرونا یافت نشده است . این ویروس می تواند از طریق قطرات تنفسی به راحتی به افراد سالم منتقل شود و این یکی از شدیدترین راههای انتقال می باشد ، به همین علت همه باید برای حفظ سلامتی خود و دیگر افراد جامعه از ماسک استفاده کنند.

شستشوی مداوم دست ها نیز یکی دیگر از مواردی است که در پیشگیری از کرونا می تواند موثر باشد . برای شستشوی دست ها کافی است 20 ثانیه پشت و روی دست و بین انگشتان و مچ دست ها را با کف و صابون شستشو دهید .

 

موثرترین و بهترین راه پیشگیری از ویروس کرونا و بیماری کووید-19 داشتن اطلاعات کافی در مورد این ویروس است. امیدواریم همه افراد جامعه واژه "شفا" (شستن دست ها ، فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک ) را رعایت کرده تا به مدد الهی کرونا را شکست دهیم .

False 96

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حساب کاربری
یا
یا