ایران دارونت، داروخانه آنلاین

قرص های بیوتین برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو

قرص های بیوتین برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو

بیوتین یکی از موادی است که اخیراً به دلیل مزایایی که به عقیده بسیاری از افراد در تقویت مو و ناخن مفید است ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است و مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده است

ما در مورد بیوتین و مزایای شگفت انگیز بیوتین برای بدن ، مو و پوست در سالهای اخیر شروع به صحبت کردیم ، در اینجا تمام جزئیات مربوط به آن را در مقاله آورده اید.

قرص های بیوتین چیست؟

بیوتین یک ویتامین محلول در آب از خانواده ویتامین B است که به آن ویتامین B7 نیز می گویند و کمبود این ویتامین در بدن باعث ریزش مو ، ضعف ناخن ها و مشکلات پوستی می شود. اگرچه به بیوتین روزانه نیاز داریم اما در واقع آن را از غذاهایی که می خوریم تأمین می کنیم. با این حال ، برخی از افراد ممکن است از کمبود آن رنج ببرند ، یا می خواهند این نسبت را افزایش دهند تا نتایج بهتری در مورد مو ، ناخن و پوست داشته باشند. کراتین پروتئین اولیه ای است که مو ، پوست و ناخن ها را تشکیل می دهد و واضح است که بیوتین باعث تشکیل کراتینه می شود ، اما دانشمندان هنوز به نقش اصلی بیوتین در بهبود مو و پوست نرسیده اند.

بیوتین  

 • به صورت کپسول با غلظت 5 میلی گرم در دسترس است و بسته بندی آن حاوی 100 کپسول است
 • حاوی ویتامین B7 (بیوتین)
 • به عنوان یک مکمل غذایی در موارد مشکلات مو و پوستی استفاده می شود

فواید قرص های بیوتین  

برای فرآیند متابولیسم لازم است

بیوتین یکی از ویتامین های مهم لازم برای تولید انرژی در بدن است. آنزیم های زیادی وجود دارد که برای عملکرد صحیح به بیوتین نیاز دارند.این آنزیم ها  با تجزیه اسیدهای آمینه و تولید گلوکز ، که برای تأمین انرژی بدن لازم است ، به متابولیسم و هضم انواع کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها وارد می شوند ، زیرا آنچه در مراحل اولیه متابولیسم اتفاق می افتد را تحریک می  کنند.

 • تشکیل گلوکز : در روند تولید گلوکز از منابع غیر از نشاسته ، مانند اسیدهای آمینه نقش دارد
 • تشکیل اسیدهای چرب : بیوتین به فعال سازی واکنشهای مهم در تولید اسیدهای چرب کمک می کند.
 • تجزیه اسید آمینه : بیوتین به سوخت و ساز بدن بسیاری از اسیدهای آمینه کمک می کند

 

فواید بیوتین برای ناخن ها

از جمله فواید بیوتین تقویت  ناخن های ضعیف است که به سرعت دچار ترک خوردگی و شکستگی می شوند ، حالتی که 20٪ افراد در سراسر جهان را درگیر می کند.

مطالعات شروع به نشان می دهد که بیوتین ممکن است کمک به تقویت ناخن های ضعیف در یک مطالعه انجام شده توسط محققان، 35 نفر بیوتین روزانه به مدت 6 ماه داده شد، و آن است که بروز ترک خوردگی و ترک خوردگی در ناخن ها در میان شرکت کنندگان کاهش یافته است.

با این حال ، این هنوز در حال بررسی است زیرا بیشتر مطالعات انجام شده در مقیاس کوچک و کوچک بوده است.

بیوتین   برای مو

بیوتین باعث رشد مو می شود اما شواهد این امر ضعیف است

اما کمبود بیوتین می تواند منجر به ریزش مو شود و توصیه می شود افرادی که کمبود بیوتین دارند روزانه 30 تا 100 میکروگرم مصرف کنند.

کاهش ریزش مو

کمبود بیوتین در بدن می تواند منجر به ضعیف شدن مو شود ، که در نتیجه منجر به شکنندگی و ریزش آن می شود و قرص های بیوتین سلامت مو را بازیابی می کنند و بنابراین ریزش مو را کاهش می دهند ، به ویژه پس از بارداری و شیردهی ، زیرا انجمن بارداری آمریکا تایید کرده است که از قرص بیوتین کمک می کند تا ریزش مو درمان ناشی از بارداری دارد.

درمان برخی از بیماری های موثر بر پوست سر

قرص های بیوتین در درمان برخی از بیماری هایی که روی پوست سر در بزرگسالان و کودکان تأثیر می گذارند ، مانند آلوپسی ، اثبات شده اند.

این بیماری ها می توانند باعث خالی شدن بعضی از قسمت های پوست سر یا خالی شدن سر به طور کامل از مو شوند.

بیوتین به درمان این بیماری ها کمک می کند ، خصوصاً اگر با روی و کلوبتازول پروپیونات به عنوان کرم موضعی استفاده می شد.

تقویت و ضخیم شدن مو

بیوتین به محافظت از پوست در برابر کم آبی کمک می کند ، بنابراین از پوسته های کوچک و خشک قابل اتصال به ریشه مو محافظت می کند ، از تغذیه مناسب آن جلوگیری می کند و بنابراین ضعیف است ، همچنین بیوتین به سرعت مو کمک می کند رشد ، ضخیم شدن و افزایش فراوانی آن ، در صورت ادامه مصرف منظم آن ، سبک نخواهد بود.

نتایج استفاده از قرص های بیوتین برای مو چه زمانی ظاهر می شود؟

شاید تعدادی از افراد بلافاصله متوجه نتایج استفاده از قرص های بیوتین نشوند ، بلکه ممکن است مدتی در آن حالت باقی بمانند ، اما این به این معنی نیست که قرص ها بی اثر هستند ، شاید آنها فقط دوز مناسب را مصرف نکرده باشند ، بنابراین ما تأیید می کنیم که برای تعیین دوز مناسب روزانه برای استفاده از قرص های بیوتین با پزشک مشورت می کنیم ، ما همچنین تأکید می کنیم که برای مدت زمان کمتر از سه ماه بدون دوزهای از دست رفته ادامه دهید تا نتایج موثر برای استفاده را متوجه شوید.

کمک به کاهش قند خون در بیماران دیابتی

برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل های بیوتین ممکن است به بیماران دیابتی نوع 2 در تنظیم سطح قند خون و کاهش مقاومت سلولهای بدن در برابر انسولین کمک کند ، به شرطی که همراه با سایر مکمل های غذایی مانند: مکمل های کروم تغذیه ای مصرف شوند.

بیوتین برای پوست مفید است

نقشی که بیوتین در سلامت و ظاهر پوست دارد هنوز در حال تحقیق است ، اما آنچه تاکنون می دانیم این است که کمبود بیوتین ممکن است باعث ایجاد پوسته های قرمز و ایجاد بثورات روی پوست شود.

نقش بالقوه بیوتین در سلامت پوست ممکن است به این دلیل باشد که بیوتین در متابولیسم لیپیدها نقش دارد ، که اگر به طور کامل انجام شود ، برای پوست مثبت خواهد بود.

بیوتین برای اعصاب مفید است

در برخی آزمایشات مشخص شده است که دوزهای بالای بیوتین ممکن است به درمان بیماری مولتیپل اسکلروزیس کمک کند ، بیماری ایمنی است که در آن آسیب به غشای رشته های عصبی اطراف مغز ، نخاع و چشم ایجاد می شود.

بیوتین برای کاهش وزن

بیوتین ممکن است به کاهش وزن کمک کند زیرا متابولیسم را افزایش می دهد ، به خصوص اگر با مکمل های کروم مصرف شود

سلامت بیماران مولتیپل اسکلروزیس را بهبود ببخشید

مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری خود ایمنی است، زمانی رخ می دهد آلوده با غشاء اطراف مغز و نخاع و آسیب چشم یا آسیب، محققان بر این باورند که یکی بیوتین از عناصر مهم در تشکیل از این عملیات غشاء.

من مطالعه کمی را درمورد گروهی از بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یافتم که 89٪ بیماران را در هنگام مصرف دوزهای بالای بیوتین بهبود بخشیده اند ، که ممکن است نشان دهنده نقش بیوتین در معکوس کردن اثر بیماری مولتیپل اسکلروز باشد و آسیب هایی را که به دلیل دائمی اتفاق می افتد کاهش دهید.

بیوتین  برای کودکان

کودکان 10 ساله و بالاتر پس از مشورت با پزشک می توانند از مکمل های بیوتین استفاده کنند و دوز دارو از 30 تا 100 میکروگرم در روز است.

بیوتین ، شیردهی و بارداری

بیوتین در دوران بارداری و شیردهی مهم است زیرا حدود 50٪ از زنان باردار ممکن است کمبود بیوتین را تجربه کنند.

با این حال ، شما باید قبل از مصرف مکمل های غذایی در دوران بارداری و هنگام شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

دوز بیوتین روزانه

قبل از مصرف کپسول بیوتین باید پزشک خود را مشورت کنید تا پزشک شرایط را تشخیص دهد و مطمئن شود که وی نیاز به مصرف ویتامین و تعیین دوز مناسب دارد:

معمول دوز برای افرادی که از مو یا پوست مشکلات رنج می برند:

از 500 تا 5000 میکروگرم در روز یا تقریباً یک کپسول در روز

دوز بیوتین توصیه شده برای افرادی که هیچ مشکلی در سلامتی ندارند:

30 تا 35 میکروگرم در روز ، و این فرد از طریق رژیم غذایی خود دریافت می کند

موارد منع مصرف قرص بیوتین

 • در صورت حساسیت بیش از حد به هیچ یک از مواد تشکیل دهنده دارو ، از مصرف آن خودداری کنید
 • در صورت افت قند خون توصیه نمی شود

مضرات قرص های بیوتین چیست؟

 قبل از استفاده از قرص های بیوتین به عنوان مکمل غذایی ، باید دستورالعمل های موجود در جعبه را بخوانید ، و اگرچه بیشتر افراد هنگام استفاده هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند ، علائم احتمالی وجود دارد مانند:

 • حالت تهوع
 • گرفتگی معده
 • اسهال

برای جلوگیری از این علائم می توانید قرص های بیوتین را به همراه وعده های غذایی یا بلافاصله بعد از آن بخورید ، اما در صورت ادامه این علائم در صورت ادامه مصرف کپسول بیوتین یا اینکه برای شما مناسب نیست ، باید فوراً با پزشک مشورت کنید و نباید مصرف آنها را ادامه دهید.  

ادعاهایی در مورد افزایش وزن همراه با دوزهای بیوتین وجود دارد ، اما از نظر علمی ، بیوتین باعث افزایش میزان متابولیسم یا افزایش چربی سوزی با سوزاندن چربی ها در تولید انرژی می شود و این باعث می شود که بیوتین به کاهش وزن و عدم افزایش آن کمک کند ، اما افزایش وزن می توان به این دلیل بود که قرص های بیوتین در باز شدن اشتها کمک می کنند و بنابراین منجر به افزایش وزن می شود. سوزاندن کالری بیشتر احساس گرسنگی بیشتری در شما ایجاد می کند و بنابراین بیشتر غذا می خورید که منجر به افزایش وزن می شود.

بنابراین ، می توان گفت هیچ مطالعه علمی ثابت نکرده است که بیوتین ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

منابع بیوتین در غذا چیست؟

مطمئناً استفاده از مکمل های غذایی نتایج سریع تری به همراه دارد و بنابراین بیشتر افراد به آنها متوسل می شوند ، اما این جایگزین خوردن غذاهایی نمی شود که حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند ، حتی اگر به طور منظم ویتامین و مکمل مصرف کنیم.

از جمله مهمترین غذاهایی که حاوی بیوتین یا ویتامین B7 هستند:

 • گوشت ، کبد و کلیه ها
 • مخمر
 • زرده تخم مرغ
 • پنیر
 • حبوبات ، مانند دانه های سویا و بادام زمینی
 • سبزیجات برگ دار
 • گل كلم
 • قارچ
 • آجیل

آیا بیوتین  موهای بدن را افزایش می دهد؟

کمبود بیوتین ممکن است منجر به ریزش مو شود ، بنابراین در بعضی موارد به فرد توصیه می شود آن را مصرف کند ، اما هیچ مدرکی دال بر اثبات اثر آن در افزایش رشد و تراکم مو وجود ندارد.

چه تفاوتی بین قرص های بیوتین اصلی و تقلبی وجود دارد؟

برای اطمینان از دریافت اصلی قرص ها ، آنها را از داروخانه ها یا فروشگاه های آنلاین  معتبر مانند داروخانه آنلاین ایران دارونت خریداری کنید

آیا بیوتین باعث افزایش وزن میشود ؟

بیوتین به سوختن کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها کمک می کند ، که باعث کاهش وزن می شود و نه افزایش وزن

 بهترین قرص برای جلوگیری از  ریزش مو

 1. کپسول هیرویت

 

False 139

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حساب کاربری
یا
یا