ایران دارونت، داروخانه آنلاین

مراقبت از پوست با تونر

مراقبت از پوست با تونر

 تونر یکی از مهمترین محصولات آرایشی است ، مایعی سبک است که به سفت شدن منافذ پوست کمک می کند ،و به پوست بافت صاف می بخشد و به دارندگان پوست چرب کمک می کند تا ترشحات سبوم(چربی) را کاهش دهند و علی رغم این اهمیت زیاد تونر ، بسیاری از افراد هستند که اطلاعات زیادی در مورد آن یا نحوه استفاده از آن نمی دانند.

تونر

تونر چیست؟  تونر یک مایع مرطوب کننده برای صورت است که با از بین بردن نواحی تیره صورت به یکدست شدن رنگ صورت کمک می کند و همچنین به پوست مستعد آکنه نیز کمک می کند ، ممکن است برخی از افراد از نسخه های قدیمی تونر که در حال حاضر موجود است استفاده کنند ، اما این نوع تونرها حاوی درصدی الکل  است که آن را مضر می کند ، اما اکنون تونر یک تغییر بزرگ دیگر پیدا کرده و به یکی از بهترین مواد آرایشی و درمانی مغذی برای پوست تبدیل شده است.

فواید استفاده از تونر چیست ؟

دلیل اصلی استفاده از تونر این است که به شما کمک می کند تا طراوت و شادابی پوست را بازیابی کنید و راهی عالی برای محافظت از آن است ، شما را از استفاده از محصولات مراقبت از پوست که حاوی پروتئین هستند بی نیاز می کند ، علاوه بر اینکه  پوست شما را صاف می کند ، به محافظت از آن در برابر عفونت ها و باکتری هایی که پوست شما در معرض آن است نیز کمک می کند.

تونر به تمیز کردن عمیق صورت کمک می کند و تمام آلودگی ها را از بین می برد و حتی به پاک کردن و تمیز کردن مواد ضد عفونی کننده و پاک کننده هایی که در صورت وجود پس از استفاده از آنها استفاده می کنید ، کمک می کند تا صورت شما تمیز شود ، علاوه بر این مزایای استفاده از  تونرها،تنها محدود به این موارد نیست.

 1. منافذ پوست را کاهش می دهد

تونر با پاکسازی عمیق و سفت شدن منافذ ، منافذ پوست را به طور کامل تمیز می کند تا به شما طراوت و سفتی پوست دهد.

 1. تعادل pH پوست را بازیابی می کند

پوست ما تا حدودی اسیدی است ، زیرا دارای سطح pH پایین اما به روشی متعادل است ، اما ممکن است عدم تعادل   رخ دهد ، که پوست را در معرض آسیب و شکستگی قرار می دهد ، و داروهای ضد عفونی کننده ای که ما استفاده می کنیم باعث ایجاد عدم تعادل در در PH پوست میشود. اما استفاده از تونر مناسب می تواند خیلی سریع  PH طبیعی پوست بازیابی گردد.

 1. پوست را مرطوب می کند

به طور معمول ، یک تونر بدون الکل حاوی عوامل مرطوب کننده ای است که به پوست کمک می کند تا مرطوب باقی بماند.

 1. تونر باعث شادابی چهره می شود

با تمیز کردن کامل پوست با استفاده از تونر، درخشش طبیعی فوق العاده ای  برای پوست به ارمغان بیاورد.

 1. آماده سازی پوست برای جراحی پلاستیک

این ماده پوست را برای مرحله بعدی در فرآیند آرایشی یا درمانی آماده می کند ، در آماده سازی پوست برای مراحل بعدی موثر است زیرا قدرت جذب را افزایش می دهد و در نتیجه به موثرتر شدن محصولات دیگری که اضافه می کنید کمک می کند.

 1. سم زدایی و پاکسازی پوست

 تونر برای از بین بردن سموم محیطی مانند دود و سایر مواد شیمیایی باقی مانده از پوست مهم است ، که به سلامت و روشن بودن پوست کمک می کند و همچنین می تواند برای کاهش چربی های تولید شده توسط پوست در پشت ، قفسه سینه و بازوهایی که باعث ایجاد آکنه می شوند،نیز موثر واقع شود.

انواع محصولات تونر

محصولات متنوعی در بازار وجود دارد شما باید محصولی را انتخاب کنید که حاوی الکل یا عطر نباشد و آنچه را برای پوست شما مناسب است انتخاب کنید.

 • محصولات تونر برای پوست چرب

  تونرهایی را استفاده کنید که به کنترل ترشحات اضافی چربی  کمک می کند ، در این مواد موادی مانند: سالیسیلیک اسید و درخت چای پیدا خواهید کرد.

 • محصولات تونر برای پوست خشک

شما به یک تونر نیاز دارید که حاوی مواد مرطوب کننده باشد و در آن مواد زیر را پیدا خواهید کرد: آلوئه ورا ، بابونه ، اسید هیالورونیک ، گلیسیرین ، ویتامین

 • محصولات تونر برای پوست های حساس

پوست حساس بر اثر هر عامل تحریکی ،سریعا واکنش نشان می دهد و بنابراین شما باید به دنبال تونری باشید که ویژگی ها زیر را داشته باشید:

 • دارای اسیدهای آمینه
 • دارای عصاره آلوئه ورا
 • فاقد هر گونه مواد عطری

نحوه استفاده از تونر صورت

 1. پس از تمیز کردن صورت با پاک کننده ملایم و مناسب نوع پوست خود.
 2. یک پنبه را با تونر بدون الکل مرطوب کنید و آن را به صورت خود بمالید.
 3. بگذارید پوست شما خشک شود.
 4. صورت خود را با مرطوب کننده مناسب نوع پوست خود مرطوب کنید.
 5. اگر پوست مختلط یا چربی دارید می توانید صبح و عصر از آن استفاده کنید.
 6. اگر پوست خشک دارید ، بهتر است از آن یک بار در روز در شب استفاده کنید.

بهترین تونر صورت

False 163

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حساب کاربری
یا
یا